• MONOPOLY TÜRKİYE
  • MONOPOLY TÜRKİYE
MONOPOLY TÜRKİYE
Ürün Kodu : EĞLENCELİ OYUNLAR 4       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
349.00 TL   296.65 TL   Kdv Dahil
-
+

Oyuncular Türkiye'nin 22 şehrini dolaşacak ve emrak krallıklarını Türkiye'nin dört bir köşesinde kurmanın zevkini yaşayacak!

Oyunda amaç oyun alanında bulunan mülkleri satın alarak, kiralayarak ve daha yüksek fiyatlara satarak rakiplerinizi iflas ettirmektir.

Monopoly kutu oyunu dünyanın klasikleşmiş bir numaralı kutu oyunudur. Figürlerinizi başlangıç noktasına yerleştirin, zarları atın, hamlenizi yapın ve pazarlık yeteneklerinizi de öne çıkararak arkadaşlarınıza gerçek bir emlak yöneticisi nasıl olurmuş gösterin!

Oyuna başlarken bütün oyunculara kural kitapcığında belirtilen Monopoly kağıt paralarını verin. Şans ve kamu fonu kartlarını oyun alanına yüzü ters şekilde yerleştirin. Piyonlarınızı başlangıç noktasına yerleştirin ve oyuna kimin başlayacağına karar vermek için zar atın. Tur sırası gelen oyuncu iki zarı da atar ve ilgili zar kadar oyun alanı üzerinde ilerler. Eğer çift zar atarsanız bu turun sonunda bir hamle hakkı daha kazanırsınız. Piyonunuz ilerlettiğiniz arsa sahipsizse burayı bedelini ödeyerek Monopoly arsasını satın alabilirsiniz. Eğer siz satın almazsanız bu arsa açık artırmaya çıkar ve oyunculardan birisine satılır. Eğer piyonunuzu ilerlettiğiniz alan sahipli ise ilgili bedeli o arsaya sahip olan oyuncuya ödemek zorundasınız. Eğer piyonunuzu ilerlettiğiniz alanda şans, hapis, otopark vb. alan varsa o alanla ilgili özel hamleyi gerçekleştirin. Hamleleriniz bittikten sonra dilerseniz diğer oyuncularla mülk takası, alışverişi yapabilirsiniz. Eğer ödeme yapmanız gerekiyor ve paranız kalmamışsa binalarınızı satabilir, mülklerinizi satabilir veya ipotekleyebilirsiniz. Eğer borcunuzu yine ödeyemezseniz iflasınızı açıklar ve bütün mülkleriniz borçlu olduğunuz oyuncuya devredersiniz. İflas etmeden oyunda kalan son oyuncu oyunu kazanır!

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?